Viss ir labs, kas labi beidzas!
Brīnumainu stāstu, kuros cilvēki, visneticamākajos veidos paglābušies no nāves briesmām, netrūkst. Par tiem gadu gaitā izdotas grāmatas un uzņemtas filmas. Šādi stāsti biedē un iedvesmo. Tos atceras un lieto kā piemērus nākamajām paaudzēm, lai nekas tamlīdzīgs nevienam vairs nebūtu jāpiedzīvo. Tomēr, šāds uzskats, protams, ir utopisks. Nelaimes notiek un notiks - neviens no tām nav pasargāts. Un kamēr dzīve piespēlēs mums dažādas nedienas, būs cilvēki, kuri mistiskā, vai visādi citādi, neiedomājamā kārtā paglābsies. Tā, lūk, dzimst leģendas, draugi! Paskaidrojums – “leģendas” kā leģendāras personības, nevis “leģendas” kā izdomātas pasak… nu, jūs sapratāt. Turpinājumā – bariņš laimīgu cilvēku un viņu neticamie izglābšanās stāsti.
1. Ebija Sanderlenda
Ebija Sanderlenda, 2010. gadā mēģināja kļūt par jaunāko cilvēku, kas vienatnē burātu apkārt pasaulei. Tomēr liktenis bija paredzējis ko citu. Kas tad īsti notika? Spēcīga vētra norāva viņas 40 pēdas garās jahtas “Wild Eyes” mastu. 16 gadus jaunā meitene bija iestrēgusi Indijas okeānā, 2000 jūdžu attālumā no sauszemes, pēc tam, kad viņu skāra vētrains vējš un ledainas (gaisa un ūdens) temperatūras. Garām peldoši zvejnieki viņu izglāba divas dienas pēc briesmu signāla raidīšanas. Labi, ka tā.
2. Beks Veterss
Džona Krakauera bestsellers “Into Thin Air” ieskicēja daudzas 1996. gada neveiksmīgo ekspedīciju detaļas. Bojā gāja astoņi cilvēki un šī tad arī kļuva par nāvējošāko sezonu Everesta vēsturē. Stāsta apbrīnojamākā daļa bija vērsta uz Beku Vetersu, kurš divas reizes būdams pamests, tika uzskatīts par mirušu. 18 stundas Veterss pavadīja stindzinošā aukstumā, ko dēvē par nāves zonu, pirms brīnumainā kārtā atjaunoja pieslēgumu savām maņām un devās uz nometni. Lai gan Veterss cieta no smagiem apsaldējumiem un citām briesmīgām nebūšānām, viņš izdzīvoja. Un tas ir ko vērts!
3. Josi Ginsbergs
1981. gadā, Josi Ginsbergs ar 3 draugu kompanjonu devās Bolīvijas teritorijā esošajos Amazones džungļu dziļumos. Viņi, būdami slikti aprīkoti ceļojumam, drīz vien bija bezcerīgi pazuduši. Kompānija sadalījās pāros, un divus no tiem, neviens vairs nekad netika redzējis... Ginsbergs ar savu pārinieku uzbūvēja plostu, lai peldētu lejup pa upi, taču tas aizķērās aiz kādas klints un viņi pazaudēja viens otru krācēs. 19 dienas Ginsbergs klīda pa džungļiem. Tikmēr daži vietējie vīrieši bija atraduši viņa draugu un palīdzējuši viņam meklēt pārējos. Brīnumainā kārtā drosminieki atrada Josi Ginsbergu joprojām dzīvu, klejojam upes krastā. 19 dienas vientulībā izdzīvot džungļos? Bravo, Josi!
4. Robertsonu ģimene
Divsimt jūdžu attālumā no Galapagu salām, 1972. gadā, zobenvaļu banda taranēja un iznīcināja Dugala un Linas Robertsonu kuģi. Pāris, kopā ar saviem trim bērniem un viņu draugu, pārvietojās uz mazu glābšanas laivu. 36 dienas sešu izdzīvojušo cilvēku grupa cīnījās ar okeānu un dažādiem laikapstākļiem, lai paliktu dzīvi. Savu glābiņu Robertsoni & Co galu galā atrada pateicoties japāņu zvejas kuģim, kas bija ceļā uz Panamas kanālu. Dugals Robertsons, kurš, vēl glābšanas laivā esot, rakstīja par piedzīvoto, gadu vēlāk izdeva grāmatu “Survive The Savage Sea”. Tieši tā. Savage!
5. Deivids Stīvs
ASV gaisa spēku leitnants Deivids Stīvs, 1950. gados, tika nepamatoti apsūdzēts par kādas lidmašīnas nodošanu PSRS, Aukstā kara laikā. Leitnantam 1957. gada 9. maijā tika pavēlēts lidot ar lidmašīnu no gaisa spēku bāzes, netālu no Sanfrancisko, uz Kreigas gaisa spēku bāzi, Alabamas štatā. Stīvs ar visu lidmašīnu pazuda, un viņš tika pasludināts par mirušu pēc tam, kad pārmeklēšanā nekas netika atrasts. Tomēr Stīvs pēkšņi uzradās jūlijā, sakot, ka lēcis ar izpletni pēc tam, kad lidmašīnā kaut kas uzsprādzis. Viņš apgalvoja, ka nebija ēdis divas nedēļas, līdz uzdūries kādai mežsarga kajītei, kur atradis zivju āķus, pupiņas un konservētu šķiņķi. Labs atradums!