8 mīlestības veidi

Lasīt rakstu


8 mīlestības veidi

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 25. februārī

8 mīlestības veidi

Saudzē SIRDI un atslābini EGO!!!


Mīlestība ir sarežģīta, nekārtīga, un pārsvarā nāk bez instrukcijas. Lai gan mīlestība var būt garšīga, audzinoša un pat gandrīz ideāla, tā mēdz būt noslēpumaina un nenotverama.

Šoreiz pievērsīsim uzmanību reālās pasaules mīlestībai, tādai, ko piedzīvojam nepārtraukti un tādai, uz ko vērts tiekties.

1. Ego mīlestība

Tas ir uz sevi vērsts mīlestības stils, kas visbiežāk ir balstīts uz savu vajadzību piepildījumu. Kad ‘ego mīlnieki’ šķiet gaismas un labestības pilni, tas bieži notiek tāpēc, ka tiek izpildītas viņu dzīves prasības. Ja kaut mazākā lieta noiet greizi vai ja tiek traucēts ego, attiecības var sabrukt gaismas ātrumā.

Kad divi cilvēki ir saistīti no šīs pozīcijas, savienība ir balstīta uz ekspektācijām vai cerībām. Tas ne vienmēr ir slikti, bet pārsvarā - problēmas nāk komplektā.

2. Romantiska mīlestība

Romantiskā mīlestība ir vēl viena Ego mīlestības forma, taču ar savdabīgumu. Kā otrā zemākā mīlestības forma Romantiskā mīlestība ir pilna ar fantāzijām un projekcijām.

Romantiska mīlestība ir lipīga, garšīga, viltota mīlestība, kas liek tirpt kāju pirkstiem. Tā ir mīlestība, kuras pamatā ir tas, kā citi liek Tev justies. Jūtot svētlaimi, Tu pieņem, ka mīli otru cilvēku. Skumjā patiesība ir tāda, ka, piedzīvojot šāda veida attiecības, tiek projicēts kaut kā trūkums sevī, nevis mīlestība pret otru cilvēku. Šo mīlestības veidu padara tik atkarīgu, skumju, smieklīgu un tomēr garšīgu tas, ka savstarpējās fantāzijas un objektivitātes bieži notiek vienlaikus.

3. Sevis mīlestība

Lai gan dažiem no mums sevis mīlestība var šķist nevajadzīga vai nesasniedzama, tas ir būtisks solis mūsu evolūcijā. Mums jāiemācās mīlēt sevi. Ja mēs varam iemācīties mīlēt sevi (atkritumus, skeletus skapī, ēnas un visu citu), mums, bez šaubām, būs lielākas iespējas mīlēt citus.

4. Kalpojoša mīlestība

Lai gan šķiet, ka Kalpojoša mīlestība ir nožēlojama un potenciāli bīstama, atrašanās cita cilvēka kalpībā var izraisīt ārkārtējus personīgās izaugsmes lēcienus. Tas var arī nomierināt vai izārstēt kādu, kas atrodas uz sabrukuma robežas.

Dažreiz mūsu visdestruktīvākās attiecības piespiež mūs pašrealizēties. Bez šādas pieredzes mēs, iespējams, nebūtu sasnieguši kalna virsotni. Tāpēc neatkarīgi no tā, ko esi piedzīvojis, Tu neesi upuris. Tu esi tas, kurš pieredz. Tas arī viss.

5. ‘Līguma’ mīlestība

Līguma mīlestībai ir nepieciešami skaidri mērķi un vienošanās, saskaņā ar kurām abas puses ir izvērtējušas savas un partnera pozīcijas attiecībās. To darot, abi dalībnieki var uzņemties tīras un skaidras saistības līguma veidā. Līguma ietvaros abas puses jūtas droši, un veido nobriedušu un ilgstošu saikni. Tā kā šīs saites ir balstītas uz skaidrību, tām ir labas izredzes pārtapt augstākās mīlestības formās.

Lai gan šī mīlestība var šķist nedaudz antiseptiska, tā bieži vien ir visveiksmīgākais mīlestības veids. Kāpēc? Tā kā abas puses dziļi pārdomāja savu attiecību koncepciju un apsvēra katru otras personas aspektu, viņi, iespējams, ir apdzēsuši arī savu egoismu, cerības, fantāzijas un ekspektācijas.

6. Gaiša un Viegla mīlestība

Šāda mīlestība rada skaistas attiecības, kas jūtas kā maigas vēsmas, kas plūst iekšā un ārā bez spriedzes vai ierobežojumiem. Ar šiem mīļotajiem mums varētu būt saldas cerības un vienkāršas vēlmes, taču prasību ir maz. Mūsu atslābinātajā un mīlestības pilnajā stāvoklī abi dalībnieki uzplaukst, un viss ir labi.

Attīstoties šīm attiecībām, mēs jūtam pateicību par katru pieredzi ikvienā brīdī. Reti kad šāda veida attiecības radītu kādu izmērāmu dusmu vai vilšanās līmeni. Lielākoties šī mīlestība mums atgādina, ka cilvēki ir skaistas būtnes ar milzīgu potenciālu visos virzienos.

7. Savstarpēji Atkarīga mīlestība

Savstarpēji Atkarīgā mīlestība ir tad, kad cilvēki izbauda viens otru atbalstīt un mīlēt. Dodot un saņemot, viņi mēdz atturēties no nevajadzīgām prasībām. Savstarpēji Atkarīgā mīlestība uzņemas atbildību par nodomiem, darbībām un rezultātiem, nespēlējot upuri. Vieta, kur Tu stāvi stiprs, es stāvu stiprs, un starp mums ir tilts. Ja kāds no mums klibo, mūsu tilts mūs notur.

Šādas attiecības bieži vien ir elegantas ekosistēmas, jo katrs dalībnieks uzņemas atbildību par katru savas līdzdalības aspektu, vienlaikus konsekventi piešķirot vērtību citiem.

8. Altruisma mīlestība

Altruisma pretstats ir egoisms. Kad mēs beidzot apzināmies - viss ir viens un es esmu daļa no kopuma. Atpazīstot un empātiski iemiesojot citu cilvēku sāpes, mēs saplūstam ar viņiem. To darot, mēs jūtam to, ko jūt citi, un cenšamies pēc iespējas saudzīgāk aizvest viņus uz austākiem un jaukākiem esības stāvokļiem.

Lai gan Altruisma mīlestība ir galvenais veids, kā kalpot cilvēcei, dažreiz tas ir ļoti grūti. Ja neesam iemācījušies mīlēt sevi, nodomi ar mīlestību kalpot citiem, var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Lai sāktu šīs mīlestības izpēti, veic mazus soļus. Pieraksti, kā ego reaģē uz katru dāvanu, ko sniedz pasaulei. Mācoties un augot, veic pielāgojumus un pēc tam izpēti sevi arvien dziļāk.

Katrā no šiem mīlestības veidiem ir nianses, apakškategorijas, paralēles un atzari. Tu pats sevi pazīsti vislabāk. Esi maigs ar savu sirdi. Nosaki robežas, kas Tevi aizsargā un palīdz augt.

Kad mēs pārdomāti un apzināti novērtējam un pilnveidojam sevi, mums ir lielākas iespējas veidot tādus pamatus, kas var izvest cauri citādai mīlestības pieredzei un dzīves realitātei.

Līdzīgi raksti