BĒRZU SULU LAIKS

Lasīt rakstu


BĒRZU SULU LAIKS

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 10. martā

BĒRZU SULU LAIKS

Eliksīrs, kas Tev liks pamosties no ziemas miega!


Katru pavasari mūsu acu priekšā notiek brīnums. Koki, kas visu ziemu ir snauduši, mostās un raisa pumpurus. Tos var salīdzināt ar bērniem, kas mostoties raud - ja agrā pavasarī bērza vai kļavas mizā tiek veikts iegriezums, tad koks sāks raudāt. Šīs koku asaras nozīmē, ka viņi ir pamodušies no ziemas miega. Sniegam kūstot, koka saknē nonāk liels ūdens daudzums. Cietes rezerves, kas uzkrātas saknēs un stumbrā, tiek pārvērstas cukurā, kas izšķīst ūdenī.

Lai sajustu koku sulas dziedinošo efektu, dienā jāizdzer vismaz divas glāzes, vēlams līdz litram. Visas bioloģiski derīgās vielas saglabā savu iedarbību vienu līdz divas stundas pēc sulas savākšanas. Medicīniskiem nolūkiem izmanto tikai svaigu sulu, ledusskapī to var uzglabāt ne ilgāk kā 2 dienas. Viens liels koks var ražot vairāk nekā spaini sulas dienā, nekaitējot sev. Sula paaugstina kopējo tonusu, noņem noguruma sajūtu, miegainību un aizkaitināmību.

BĒRZU SULAS

Sulu kustība, ko sauc arī par "raudošo bērzu", sākas apmēram mēnesi pirms pirmo lapu ziedēšanas. Tātad tiem, kas vēlas nogaršot kādu garšīgu un veselīgu dzērienu, ir aptuveni 15-20 dienas, lai to savāktu.

Bērzu sulai ir pozitīva ietekme uz visu ķermeni. Senos laikos pat apgaismoti prāti neko nezināja par fermentiem un bioloģiskajiem stimulatoriem. Taču mūsu senču intuīcija nepievīla - bērzu sulas nav tikai salds ūdens. Šis ir vesels cukuru, organisko skābju, minerālu, fermentu un fitoncīdu kokteilis. Bērzu sulas ķīmisko sastāvu analizēja zinātnieki.

Tad ko tie atklāja?

  • Sula stiprina imūnsistēmu un asinsvadus
  • Uzlabo sirds darbību un vielmaiņu
  • Labvēlīgi ietekmē gremošanas sistēmu
  • Satur pret iekaisumu un antibakteriālas īpašības
  • Attīra ķermeni no kaitīgām vielām
  • Palielina organisma izturību pret saaukstēšanos un citām alerģiskām slimībām

Sulas galvenā sastāvdaļa ir augļu cukurs, kura saturs var sasniegt pat 1,5%. Turklāt tajā ir ābolskābe, proteīna vielas, C vitamīns, nātrijs, kalcijs, dzelzs, varš un citas vērtīgas vielas.

Ķelti apveltīja bērzu ar Saules simbolu un ieviesa to savā leģendārajā koku kalendārā, kas pazīstams kā Druīdu kalendārs.

KĻAVU SULAS

Kļava sāk ziedēt diezgan agri un dod sulu apmēram trīs nedēļas pirms ziedēšanas, jau marta sākumā, daudz agrāk kā bērzs, un savākšanai nav daudz laika.

Dzēriens satur lielu skaitu elementu, kas ir ļoti svarīgi cilvēka ķermenim. Tie ir vitamīni, minerālvielas un organiskās skābes. Kļavu sula ir slavena ar savām baktericīdajām īpašībām, tāpēc to var izmantot kā antiseptisku līdzekli brūču ārstēšanai. Tā ir noderīga kā saaukstēšanās profilakses līdzeklis, īpaši SARS sezonā.

  • Sula palīdz stiprināt imūnsistēmu
  • Papildina enerģijas rezerves
  • Piedalās asinsvadu attīrīšanā
  • Novērš asins recekļu veidošanos
  • Normalizē aizkuņģa dziedzera darbību
  • Piemīt antiseptiskas, baktericīdas un iekaisumu mazinošas īpašības
  • Veicina brūču un apdegumu dzīšanu
  • Paaugstina libido

No kļavu sulas tiek iegūts arī plaši iemīļotais – kļavu sīrups.

Kas jāņem vērā, vācot un patērējot koku sulas?

Sulu kvalitāte un derīgās īpašības ir tieši atkarīgas no koka augšanas vietas. Tāpēc piesārņotās vietās, piemēram, pie rūpniecības uzņēmumiem, ceļiem un dzelzceļiem,to nevajadzētu tecināt. Neskatoties uz daudzajām kļavu sulas pozitīvajām īpašībām, tai ir noteiktas kontrindikācijas:

Ja Tev ir ierobežots cukura patēriņš, jāatcerās, ka sulās ir saharoze. Tādēļ sulas lietošana jāapspriež ar savu ārstu. Kļavu sulas ieguvums un kaitējums ir atkarīgs no daudzuma un lietošanas noteikumiem. Mērena lietošana nav kaitīga. Dzērienam ir labvēlīgas īpašības, kas labvēlīgi ietekmē veselību. Jāpatur prātā arī tas, ka kļavu sulai ir diurētiska iedarbība.

Ja jautāsi, kad ir īstais laiks iegūt šo brīnumeliksīru - TAGAD!

Rūpēsimies par savu veselību un par kokiem, kuri mūs dara stiprus un piepilda ar enerģiju.

Līdzīgi raksti