Kāda veida pārmaiņas iespējams piedzīvot retrītā?
Emocionāls un fizisks nogurums? Check. Trūkst spēka un iedvesmas? Check. Gribētos kaut ko mainīt, bet nezinat ar ko sākt? Check. Apsveicam! Jūs esat lielisks kandidāts, lai apmeklētu retrītu. Labi jau labi, jokus pie malas! Cilvēki retrītus apmeklē dažādu iemeslu dēļ. Nav obligātas prasības nogaidīt, līdz esam sasnieguši destruktīvo “viss ir slikti” stadiju. Dažkārt vienkārši nepieciešams rezervēt nedēļas nogali, vai pat ilgāku laika posmu, sev un savai labsajūtai. Retrītiem ir dažādas “formas un izmēri” - atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko! Bet kas tas tāds “retrīts” vispār ir? Sniegsim jums nelielu ieskatu tajā, ko no šāda atpūtas veida sagaidīt.
Kas ir retrīts?
Retrīts ir atpūta, kurā tiek nodrošināti dažādi resursi ar nolūku uzlabot jūsu fizisko un garīgo stāvokli. Tos lielākoties organizē lauku teritorijās, pie dabas. Un kas tik nav piedāvājumos… kalni, ezeri, karstie avoti, baseini, meži, vai pat visa iepriekš minētā kombinācija. Ir skaidrs, ka šāda vide ļauj relaksēties pati par sevi, tomēr katrs retrīts atšķiras ar savu specifiku - meditācijas, ilgstoša klusēšana, pagātnes rētu dziedināšana vai personiskas sarunas ar svešiniekiem ir tikai daži no populārākajiem pielietoto metožu piemēriem.
Tā vietā, lai pavadītu brīvdienas, pēc kurām atgriežaties vēl nogurušāki, nekā pirms aizbraukšanas, retrīta mērķis ir radīt neaizmirsamu pieredzi ar paliekošu efektu, atstājot jūs “uzlādētā” un enerģiskā stāvoklī.
Visa uzmanība iekšpasaulē
Kā jau noskaidrojām, retrīta mēŗķis ir atjaunot cilvēka spēkus un labsajūtu. Kā to panākt visefektīvāk? Protams, ka “atvienojoties” no sasaistes ar ārpasauli. Ar mūslaiku dzīves ritmu un neierobežotajām saziņas iespējām, cilvēki, potenciāla kontakta neesamības gadījumā, dažkārt jūtas gluži vai dezorientēti, piemēram, saplīstot telefonam vai datoram. Tādēļ retrītos šāda politika tiek piekopta kā obligāts noteikums – “nē” mobilajiem tālruņiem un citām elektroniskajām ierīcēm. Tikai tā iespējams pilnībā koncentrēties uz notiekošo, ļaujot ritošajam mirklim tapt vēl īpašākam, neatkarīgi no tā vai baudāt gardu maltīti, patīkamu mašāžu, vai vienkāršu došanos pārgājienā.
Ārējo uzbudinājumu novēršana ļauj netraucēti virzīt domas uz iekšējiem procesiem. Iespējams, atbildes uz jūsu uzdotajiem jautājumiem atnāks, meditācijas, jogas, ciguna vai kādas citas apzinātības prakses iespaidā. Iespējams, jūs vienkārši sēdēsiet klusā vietā un raudzīsieties debesīs. Brīvā laika pavadīšana, bez elektronisko ierīču iesaistes, ļauj patiesi atslābināties un “atjaunot savienojumu” ar savu iekšējo “es”.
Attīrīšanās
Speciāls uzturs vai ārīgi lietojami produkti, kas nodrošina sava veida “attīrīšanos” jeb detoksikāciju, ir neatņemama retrītu sastāvdaļa. Uzturvielām bagāti dārzeņi, augļu sulas, svaigēšana, un ēterisko eļļu pielietojums – opciju ir daudz. Tas viss paredzēts, lai attīrītu ķermeni no nevēlamiem toksīniem un atjaunotu vitāli svarīgas uzturvielas. Tomēr tas nav viss. Retrīts nenozīmē tikai “gulšņāšanu” un pareizu ēšanu vien. Pārsvarā tajos ietilpst arī fiziskas aktivitātes - fitnesa nodarbības, pārgājieni, SPA procedūras, peldes utt. Rezultāti? Atgūta enerģija un uzlabots vispārējais ķermeņa stāvoklis.
Svarīgi turpināt iesākto
Kad esat atgriezušies mājās no lieliska retrīta, jāsaprot, kā atkārtot iesāktos procesus mājās. Pat ja jūsu ierastie apstākļi nepiedāvā elpu aizraujošu skatu aiz loga, un neļauj “atvienoties” no ārpasaules 24 stundas diennaktī, jūs joprojām varat piekopt savus jaunos ieradumus. Izmaiņas uzturā vai, piemēram, aerobikas vingrojumu iekļaušana savā ikdienas rutīnā, būs labs jaunā ceļa sākums. Pēc tik labi pavadīta laika, jūs diez vai vēlēsieties atgriezties pie sliktajiem ieradumiem, un tieši tāds arī ir mērķis – uzlabot savu dzīvi!