ŠOKĒJOŠI!!! Kadri, kurus caur “GOOGLE EARTH” pamanīt!

Lasīt rakstu


ŠOKĒJOŠI!!! Kadri, kurus caur “GOOGLE EARTH” pamanīt!

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 21. februārī

ŠOKĒJOŠI!!! Kadri, kurus caur “GOOGLE EARTH” pamanīt!

Vai viss ir tā, kā tas izskatās?


Ir grūti atminēties pasauli pirms satelītu kartēm. Tās bijušas klātesošas jau tik daudzus gadus un, šķiet, mazliet amizanti atskārst - ilgu laiku mēs vienkārši nezinājām, kā lietas izskatās no augšas bez dārgas aerofotografēšanas. Taču, kad 2001. gadā, tautās tika palaists “Google Earth” (sākotnēji pazīstams kā “EarthViewer”, ko izmantoja CIP), bija iespējams izpētīt pasauli no pavisam jauna leņķa. Tā kā tehnoloģija kļuva labāka un vieglāk pieejama, cilvēks parastais ar tās palīdzību atrada arvien vairāk neticamu lietu.

Dažas no šīm lietām nebūt neizskatījās kā sākotnēji varētu šķist. Skats no augšas pēkšņi bija dažu klikšķu attālumā. Vai esat redzējuši, uz patiesiem notikumiem balstīto filmu “Lion”? Tajā tiek atainots jauna vīrieša dzīvesstāsts un galvenais notikums – sava dzimtā Indijas ciemata un bioloģiskās mātes atrašana pēc 25 gadu atšķirtības, liktens izspēlēto joku rezultātā. Jā, pateicoties “Google Earth” ir arī šādi stāsti. Tomēr daži asprāši izstrādāja pigorus, lai tos varētu aplūkot satelītattēlos. Un daži no šiem attēliem ir mazlietiņ jocīgi. Skatāmies?

1. Baisā statuja Francijā

Reiz “Google Earth” dzīvoja mūmijai līdzīgs siluets uz balkona Nansī pilsētā, Francijā. Šī dīvainā figūra izskatījās pēc cilvēka, ar ļoti tievām ekstremitātēm, lielu galvu un lielām, baltām acīm, stāvot blakus divritenim, pie pavisam parastām dzīvokļa durvīm. Karoče, notika spekulācijas, pasludinot humanoīdo būtni par eksistējošu briesmoni, vai kā daudzi uzskatīja – par šausminošu tiki statuju. Kadra zemās izšķirtspējas dēļ nebija skaidrs, kas tas īsti bija. Neilgi pēc tam, attēls tomēr pazuda. Google steidzīgi aizsedza figūru ar izplūdušu lodziņu. Kāpēc aizmiglot kaut ko, kas, iespējams, nav cilvēcisks vai pat dzīvs (cerams)? Pēcāk esot izpludināta pat visa šī ēka. Hmm… Nemaz nav aizdomīgi.

2. Sarkanais ezers Irākā

Dažreiz neparastajām lietām, kas atrodamas pakalpojumā “Google Earth”, īsti nav izskaidrojuma. Tas attiecas uz Lago Vermelho ezeru Sadras pilsētā, Irākā. Lai gan ezeram ir zaļganzila krāsa, kādu laiku 2007. gadā, tas parādījās kā spilgti asinssarkans, raisot ažiotāžu interneta dzīlēs. Sākotnēji bija bažas, ka tā ir kļūme, taču tas tā nebija. Ezers patiešām kļuvis sarkans, bet kāpēc - neviens nebija īsti pārliecināts. Un tad izskanēja teorijas, ka pie vainas varētu būt iespējamas ķīmiskas noplūdes vai kaut kas šaušalīgāks – tas varētu būt tuvējās lopkautuves netīrais darbiņš. Brr. Īstais iemesls līdz šim nav atklāts, taču teorija, ka patiesībā viss ir fine tiek celta galdā. Dažus gadus vēlāk, Urmijas ezers kaimiņvalstī Irānā arī pārtapa no zaļa uz spilgti sarkanu, un atkal atgriezās ierastajā nokrāsā. Iemesls bija sekojošs - sausā vasara ezerā izraisījusi sarkano aļģu ziedēšanu, piešķirot tam līdzīgu izskatu. Bet nu, you never know…

 3. Iespējama slepkavība Nīderlandē

Daiļliteratūrā, tas nebūtu nekas neparasts, ja kāds pasažieris, ar savu kameru nejauši iemūžinātu slepkavību. Un, lai gan gudrs noziedznieks varētu mēģināt veikt savu darāmo vietā, kas atrodas tālu no kamerām, kā būtu, ja viņš tiktu notverts satelīta fotoattēlos? Tas varētu būt noticis Almeres pilsētā, Nīderlandē 2009. gadā. Gara sarkana taka smērējas pāri dēļiem un beidzas pie asiņaina ķermeņa, pie kura stāv noslēpumains cilvēks. Vai Google satelīti nejauši uzņēma brutālas slepkavības attēlu, gaišā dienas laikā? Visticamāk, ka nē. Lai gan fotoattēls tik tiešām izskatās pēc notiekošas slepkavības, izšķirtspēja ir pārāk zema, lai saprastu, kas patiesībā notiek. Tas varētu būt arī suns, kas devies peldēties un sarkanā taka varētu būt, nevis asinis, bet gan ūdens traips, kas koka krāsas dēļ izskatās sarkans. Un attēlā redzamais cilvēks nav slepkava, bet gan suņa īpašnieks. Izmeklēšana un papildu pasākumi netika veikti, tā ka gan jau viss ir ok. A ja nu..?

 4. Milzīgā kuģa avārija, Sudānas krastā

Programma “Google Earth” uzņem ne vien zemes dzīves attēlus, bet arī okeānus. Pārsteidzošs ir fakts, ka iespējams redzēt līdz pat dažiem metriem zem ūdens. Tas nozīmē, ka jūs varat ieraudzīt, piemēram, kuģu vrakus, pieņemot, ka tie noslīkuši seklos ūdeņos. Tas attiecas uz 265 pēdas garu Bolīvijas kravas prāmi, kas 2003. gadā pamanījās nokļūt uz sēkļa tieši pie Sudānas krastiem. Kuģis uzskrēja uz Vingeita rifa un nogrima, apgriežoties uz sāniem. To bijis neiespējami pārvietot, jo 2019. gada sākumā radušās nesaskaņas Sudānas valdībā. Lai nu kā, aplūkojot attēlus šajā apgabalā šodien, kuģis vairs nav redzams, tāpēc, visticamāk, valdība tomēr varēja īstenot savus plānus pārvietot kuģi uz dziļākiem ūdeņiem. Kaut gan, joprojām ir cilvēki, kas uzskata – kuģis ir savā vietā un jaunie attēli ir jaunākā fotouzņēmuma gļuks. Nu, nez… jābrauc uz Sudānu, jāskatās!

Līdzīgi raksti