3 MULTFILMU VAROŅI, KURI TIKA VEIDOTI PĒC REĀLU CILVĒKU PROTOTIPIEM

Lasīt rakstu


3 MULTFILMU VAROŅI, KURI TIKA VEIDOTI PĒC REĀLU CILVĒKU PROTOTIPIEM

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 19. augustā

3 MULTFILMU VAROŅI, KURI TIKA VEIDOTI PĒC REĀLU CILVĒKU PROTOTIPIEM

“Piemēri ir kā lādiņš!”


Kādēļ censties izgudrot divriteni no jauna, ja tas jau ir izdarīts? Varbūt viss, kas nepieciešams, ir neliels ķūnings un lieta darīta! Lūk, iemesls, kāpēc multfilmu varoņi nereti līdzinās reāliem cilvēkiem, tā teikt, ar miesu un asinīm. Šo multeņu veidotājiem ir zināms, ka atliek vien paraudzīties apkārt, lai atrastu lieliskus personāžus, no kuriem smelties iedvesmu, animētu tēlu veidošanā.

Ok, rakstā minētie tēli, iespējams, ir nedaudz “sapušķoti”, taču šīs televīzijas ikonas nekad nebūtu uzzīmētas bez to cilvēku palīdzības, kuri, dažkārt pat neapzināti, iedvesmojuši to radīšanu. No klasiskām multenēm līdz jūsu iecienītākajiem animācijas seriāliem – šeit apkopoti daži neaizmirstami multiplikācijas filmu varoņi un to līdzinieki reālajā dzīvē!

Blīkšķu Bannijs

Vai esat redzējuši trusi, kuram negaršotu burkāni? Protams, ka ne. Tomēr, iemesls, kāpēc Blīkšķu Bannijs vienmēr tik ilustratīvi grauž savu uzticamo burkānu, kā arī dažas citas viņa spilgtās manieres un personības iezīmes, vairāk saistītas ar unikālo Holivudas filmu zvaigzni Klārku Geiblu, kurš vislabāk pazīstams ar Reta Batlera lomu 1939. gada filmā “Vējiem līdzi”.

Jāpiemin, ka Geibls ieguva Amerikas Kinoakadēmijas labākā aktiera balvu par 1934. gada komēdiju “Tas notika vienā naktī”, atveidojot Pīteru Vornu, sarkastisku un nekaunīgu laikrakstu reportieri. Tieši šīs filmas vienā no ainām, viņš kopā ar kādu sievieti nokļūst vientuļa lauku ceļa malā, kur dzimst Blīkšķu Bannija spilgtās uzvedības iezīmes. Atspiedies pret žogu, aktieris slavenajā ainā košļā burkānu, saziņai izmantojot brīvo mutes kaktiņu. 

Multfilmu veidotājs Friss Frēlens bijis gandarīts, iedzīvinot sarkastiskā un niķīgā truša raksturu, pateicoties Geibla lomai. Arī vārds Bugs (Blīkšķis) aizgūts no minētās filmas – tas ir slepkavas vārds, ko piemin Geibla atveidotais varonis.

Bērnsa kungs

Šķiet, ka laiks un radoša pieeja bija divi noteicošie komponenti, lai nonāktu pie “Springfīldas ļaunākā cilvēka” tēla izveidas. Slaveno “Simpsonu” radītājs Mets Greinings reiz atklājis, ka Bērnsa kunga uzvedību viņš aizguvis no sava matemātikas skolotāja Deivida Beilija, ar kuru vidusskolā abi esot pamatīgi “sagājuši ragos”.  Tēlam klāt pievienotas arī magnāta Džona D. Rokfellera īpašības, “apdāvinot” Bērnsu ar kāri pēc naudas, tādējādi, Greininga vārdiem izsakoties, atspoguļojot “korporatīvās alkatības iemiesojumu”.

Kad bija pienācis laiks, “iesprostot” Bērnsa kungu multenē, animātors Deivids Silvermens smēlās iedvesmu arī citos avotos, galu galā, piešķirot Bērnsa kungam dievlūdzēja ķermeni un raidsabiedrības “Fox” dibinātāja Berija Dillera galvu un seju.

Urzula no “Mazās nāriņas”

Ļaunprātīgā jūras ragana klasiskajā 1989. gada Disneja multiplikācijas filmā ir tik drosmīga, tik pārgalvīga un tik izteiksmīga, ka būtu taisni vietā sacīt – šāds tēls lieliski iederētos kādā naksnīgā kabarē, piemēram, “drag queen” ampluā. Ziniet, tā nav nejaušība. Varoni iedvesmojis Glens Milsteds, labāk pazīstams ar skatuves vārdu Divine, Džona Votersa filmu “Pink Flamingoes”, “Hairspray” un “Polyester” zvaigzne.

“Mazās nāriņas” dziesmu tekstu autors un producents Hovards Ešmens pazina Divine. Abi, kā izrādās, savulaik apmeklējuši tos pašus pagrīdes klubus. Ešmens, kopā ar mākslinieku Robu Minkofu, Urzulas tēlam vēlējās piešķirt korpulentas un glamūrīgas sievietes izskatu. Tika pievienotas tādas detaļas kā haizivs aste, kupls matu sakārtojums, izteiksmīgas acu ēnas un citi sīkumiņi, kas lika raganai izskatīties gluži kā Milstedam.