Viss par un ap krāsu terapiju

Lasīt rakstu


Viss par un ap krāsu terapiju

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 13. jūlijā

Viss par un ap krāsu terapiju

“Tie ir mūsu sapņi, mūsu krāsas, kurās savu dienu krāsojam!”


Krāsu terapija, kas pazīstama arī kā hromoterapija, ir terapijas veids, kurā izmanto krāsas un gaismu, ar nolūku ārstēt dažādas garīgās un fiziskās veselības problēmas. Prakses pamatā ir pieņēmums, ka noteiktas krāsas spēj ietekmēt cilvēka enerģētiku un vispārējo veselības stāvokli. Pastāv uzskats, ka šis terapijas veids ticis praktizēts jau Senajā Ēģiptē. Kā arī krāsu terapijas prakse meklējama Indijas ājurvēdas medicīnā, kas apgalvo, ka noteiktu krāsu pielietojums spēj uzlabot čakru jeb ķermeņa enerģētisko centru līdzsvaru.

Pirms speram kāju krāsu pasaulē, jāpiebilst sekojošais - gadu gaitā šī terapijas forma, neapšaubāmi, guvusi zināmu popularitāti, tomēr Rietumu medicīnā tā joprojām nav plaši izplatīta un atzīta. Tā tiek uzskatīta par alternatīvo medicīnu, tādēļ ir svarīgi atcerēties – krāsu terapija nav panaceja. Ja jums ir tāds stāvoklis kā, piemēram, depresija, visupirms, ieteicams vērsties pie sava ģimenes ārsta.

Krāsu pielietojums

Tiek uzskatīts, ka dažādas krāsas spēj atšķirīgi ietekmēt cilvēka fizisko un mentālo stāvokli. Uzskaitīsim dažus piemērus!

  • Sarkanā: to izmanto, lai uzmundrinātu, gadījumos, kad cilvēks jūtas noguris vai nomākts.
  • Zilā: tumšākiem zilajiem toņiem piemītot nomierinošas īpašības, un tos varot pielietot bezmiega, sāpju vai depresijas gadījumā.
  • Zaļā: pēc hromoterapeitu domām, tā palīdz atslābināties un mazināt stresu.
  • Dzeltenā: šo krāsu izmanto, lai uzlabotu garastāvokli un padarītu cilvēku optimistiskāku.
  • Oranžā: līdzīgi kā dzelteno, šo krāsu izmanto, lai raisītu priecīgas emocijas. Spilgtu oranžo krāsu pielieto, lai stimulētu apetīti un kognitīvās funkcijas.

Tehnikas

Krāsas cilvēka ķermenī varot iekļūt divos veidos – caur acīm un ādu. Respektīvi – vērojot noteiktu krāsu vai, arī tiešā veidā raidot šīs krāsas gaismas starus pret cilvēku, iespējams izraisīt vēlamo reakciju ķermenī.

Katrai krāsai ir savs viļņa garums un unikāla frekvence. Katrai frekvencei ir atšķirīga ietekme uz cilvēkiem un tā tiek izmantota dažādiem mērķiem. Siltās krāsas parasti izmanto ar mērķi panākt stimulējošu efektu, savukārt, vēsās krāsas tiek pielietotas nomierinošam efektam.

Hromoterapeiti uzskata, ka krāsu terapija palīdz pret stresu, depresiju, agresijas izpausmēm, augstu asinsspiedienu, bezmiegu, trauksmi, kā arī dažādām ādas infekcijām. Lai gan par sliktu tā noteikti nenāk, pašlaik nav pietiekami daudz pētījumu, kas apstiprinātu, ka krāsu terapiju var izmantot kā efektīvu ārstēšanu jebkuram no šiem stāvokļiem.

Priekšrocības

Lai gan zinātne par krāsu terapiju joprojām nav pamatota, ir pilnīgi nekaitīgi praktizēt dažādus šīs terapijas aspektus, tādēļ sniegsim jums dažus padomus, kā varat uzsākt nelielu eksperimentu ar krāsu terapiju savā ikdienas dzīvē!

  • Vēlaties labāk izgulēties? Atbrīvojieties no zilā apgaismojuma nakts stundās! Pētījumi liecina, ka zilā gaisma jūsu klēpjdatoros, viedtālruņos un televizoros negatīvi ietekmē diennakts ritmu, kas, savukārt, ietekmē arī miega kvalitāti. Ja nu ļoti, ļoti gribas un vajag, mūsdienās pieejamas speciālas brilles, kas palīdz pret zilās gaismas starojumu. Vēl iespējams iestatīt savu viedtālruni “nakts režīmā”, nomainot apgaismojumu pret siltākiem dzeltenajiem toņiem.
  • Uzturieties dabā! Zaļā zāle, lapas, koki un zilais debesjums spēj cilvēku atslābināt un uzlabot pašsajūtu.
  • Esiet apzināti savā krāsu izvēlē! Apģērbs, velosipēds vai tapetes? Vienalga! izvēlieties tās krāsas, kuras jūsos izraisa pozitīvas emocijas.

Līdzīgi raksti

Atver pārsteigumu